Cream of Cream*PL

Hodowla Kotów  Maine Coon


Styczeń 2006

 Jak ten czas umyka…. Aż trudno uwierzyć, że nie pisałem prawie od roku.

Tyle rzeczy wydarzyło się w tym czasie, jedne były przyjemne inne nie warte zapamiętania. Jestem coraz starszy, dni mijają powoli. Od kiedy dwunożna przestała wywozić mnie z domu na kocie spędy moje życie znacznie zwolniło i stało się spokojniejsze. Mało w nim adrenaliny, jem, śpię, rozmyślam, przetrzepię futro Queenie i znowu jem… Dwunożna  mówi do mnie „Misiu” lub  „Spaślaczku”. Nie jestem pewien czy nie powinienem się obrazić. Wszyscy dwunożni na mój widok biorą głęboki wdech i …są zachwyceni. Są oczywiście wyjątki. Dwunożna patrzy ze zgrozą na pustą miskę i z rozpaczą w głosie woła „ Elber, jesteś coraz grubszy!!”.  Taaak…trzeba było o tym pomyśleć zanim mnie pozbawiła tego co najcenniejsze.

Było piękne lato gdy dwunożna wpadła w szał. Zaczęło się od Merlina. On poszedł na pierwszy ogień pod nóż  Szamana. Niestety mimo, że teoretycznie niepełnowartościowy był od początku, a bezwartościowy po pierwszej operacji – Rudy świetnie radził sobie z dziewczynami. Oprócz karesów postanowił jeszcze zaznaczyć terytorium. Dwunożna podjęła decyzję o ponownym cięciu i definitywnym przeszukaniu Merlina w celu odnalezienia zakonspirowanego jądra- widma. Operacja się powiodła – Rudy przestał być kocurem raz na zawsze….

  Niestety dwunożna nie zamierzała poprzestać. Ja byłem drugi….

Teraz już spokojnie mogę przebywać z Queenką, jeść, wspominać, jeść, rozmyślać, leniuchować i… jeść.

 

Luty 2006

 Dwunożnych ciągle nie ma w domu. Wychodzą, wracają po długim czasie …. Coś się kroi tylko jeszcze nie wiem co.

Mam nadzieję, że nie jest to zapowiedź przybycia nowego lokatora. Jak to zwykle bywa -  wszystko okaże się we właściwym czasie. Dwunożni i tak nigdy nic nam nie mówią.

 

25 maja 2006

Tu kończy się opowieść o świecie widzianym oczyma Księciunia Elbera. Jego bystre spojrzenie nie uchwyci już żadnego obrazu, w jego zielonych oczach nie odbije się żadna więcej myśl czy refleksja nad życiem. Tej nocy nasz kot zasnął.

 

 

Strona Główna    Wstęp    Koty    Kotki    Kocięta

Młodzież    Pamiętnik Elbera    Pamiętnik Horusa

Plany    Kontakt    Linki

Księga Gości